Om LiveGreen

LiveGreen har sedan 2011 jobbat för att skapa impact och inspirera till en hållbar samhällsförändring – med festivaler, scenkonst, kreativa utbildningar och innovation som redskap.

LiveGreen Crew

Louise Lindén

Louise Lindén

Grundare/innovationschef

mail: louise@livegreen.se

Sara Olsson

Sara Olsson

Expansionschef

mail: louise@livegreen.se

Alina Minkova

Alina Minkova

Hållbarhetsexpert

mail: alina@livegreen.se

Jeanette Olsson

Jeanette Olsson

Festivalkoordinator Karlskrona

mail: jeanette@livegreen.se

Emma Sol Andrén

Emma Sol Andrén

Scenchef

mail: emma@livegreen.se

Markus Persson

Markus Persson

Idéproducent

mail: markus@livegreen.se

Victor Jivhed

Victor Jivhed

Digitalt ansvarig

mail: victor@livegreen.se

Sandra Penzo

Sandra Penzo

Projektledare Recycling Fashion Show

mail: sandra@livegreen.se

Kunder & partners

LiveGreen har utfört uppdrag åt en mångfald av olika organisationer och företag, från storbanker och myndigheter till musikorganisationer och skolor.

Projekt

Läs mer om våra projekt

Thumbnail

Stageplots, Setlists & Saving the World

En bok om hur hållbarhet förändrar och förbättrar evenemangsindustrin