Om Live Green Production

Live Green är ett socialt företag som sedan 2011 jobbat för att skapa impact och inspirera till en hållbar förändring – med festivaler, scenkonst, kreativa utbildningar och innovation som redskap.

Crew & Changemakers

Louise Lindén

Louise Lindén

Grundare/VD

mail: louise@livegreen.se

Jeanette Olsson

Jeanette Olsson

Festivalkoordinator

mail: jeanette@livegreen.se

Alfred Appelros

Alfred Appelros

Scen-/artistchef

mail: alfred@livegreen.se

Markus Persson

Markus Persson

Idéproducent

mail: markus@livegreen.se

Alina Minkova

Alina Minkova

Hållbarhetsexpert

mail: alina@livegreen.se

Victor Jivhed

Victor Jivhed

Digitalt ansvarig

mail: victor@livegreen.se

Sandra Penzo

Sandra Penzo

Projektledare Recycling Fashion Show

mail: sandra@livegreen.se

Fredrik Glans

Fredrik Glans

Serveringsansvarig

mail: fredrik@livegreen.se

Kunder & partners

Live Green Production har utfört uppdrag åt en mångfald av olika organisationer och företag, från storbanker och myndigheter till musikorganisationer och skolor.

Projekt

Läs mer om våra projekt

Thumbnail

Stageplots, Setlists & Saving the World

En bok om hur hållbarhet förändrar och förbättrar evenemangsindustrin